Alma:Szerelmi ajándék, eljegyzési kellék és lakodalmi dísz. A menyasszony ölébe is ejtik, hogy termékeny legyen.
Csokor dobás: A menyasszony az esküvői szertartás végén háttal áll az eladósorban lévő lányoknak és hátradobja a csokrát. Amelyik lány elkapja, az megy férjhez legközelebb.
Fátyol: A régi hiedelem szerint, a fátyol megvédte a mennyasszonyt a rontástól (szemmel veréstől).
Fehér menyasszonyi ruha: A fehér menyasszonyi ruha az ártatlanság, szűziesség és romlatlanság jelképe.
Harisnyakötő viselése/eldobása: A hiedelem szerint a menyasszonyi ruha szerencsét hoz. Ezzért a vendégek mepróbáltak hazavinni egy-egy darabot a ruhából. A menyasszonyt a harisnyakötője védte meg teljes ruhátlanságtól. Úgy mint a csokor, a harisnyakötő eldobása is a következő házasságot szimbolizálja, viszont ebben az esetben a férfiaknak kell versengeni a ruhadarabért.
Háztűznéző: A leány vagy legény házának, környezetének megnézése. A háztűznézőre akkor volt szükség, ha a legény anyagi viszonyai nem voltak ismertek a leányos család előtt.
Jegygyűrű: A jegygyűrű az elkötelezettség jelképe. Az eljegyzési gyűrűt a vőlegény ajándékozza a menyasszonynak. A jegygyűrű áltálaban egy egyköves egyszerű gyűrű amelyet a bal gyűrűsujjon kell viselni, majd az esküvő napján áthúzni a jobb kézre.
Jegyben járás: A „jegyben járás”, másnéven jegyesség nem más mint próbaidő, mely általában egy év szokott lenni. Régebben ezt az időt külön-külön élve töltötték a párok, hogy előkészítsék az esküvőt.
Kelengye: A kelengye a hozomány egy fajtája, amelyet elsősorban vászonneműk (ágytakarók, lepedők, kendők, abroszok, törülközők stb.) alkotnak, de a lakás díszítésére szolgáló tárgyak, bútorok, tükrök is tartozhatnak hozzá. Régen a kelengye adása kötelező volt, mely sokszor nagy anyagi terhet jelentett a lányos háznál.
Kisfiú a menyasszony ölében: A lakodalom alatt kisfiút ültetnek a menyasszony ölébe amely a termékenységen kívül a családnév továbbvitelét is jelképezi.
Lánykérés: A hagyomány szerint a vőlegény, vagy pedig az ő apja kéri meg a szülőktől - az örömapától a választott lány kezét. Régen ez jó alkalom volt a hozomány nagyságának a megbeszélésére. Manapság a vőféllyel mennek a menyasszonyért kikérni a lányos háztól.
Menyasszony átvitele a küszöbön: Az újdonsült férj ölben viszi át a menyasszonyt a közös lakás küszöbén. Ezzel becsapják a gonosz szellemeket, hogy csak egy személy lépett be a lakásba.
Menyasszonyi torta: Az édes élet és a termékenység szimbóluma. A tortát a pár közösen vágja fel és az első szeletet egy tányérból fogyasztja el, kifejezve, hogy minden jót megosztanak egymással.
Nászajándék: A meghívott vendégek az esküvő előtt vagy a megérkezésükkor ajándékot adnak az ifjú párnak.
Násznagy: A násznagy az a férfi aki a házasságkötés alkalmával mind a nő, mind a férfi részéről tanúként szerepel. Általában a keresztapát, nagybácsit vagy idősebb rokont kérnek fel erre a tisztre.
Nyoszolyólány: A nyoszolyólányok, más néven koszorúslányok a menyasszony barátnői, kísérői.
Rizsszórás/virágszórás: A rizs ill. virágszórás a termékenység szimbóluma. Az ifjú párt a templomból kijövet rizzsel vagy virágszirommal szórja meg a násznép, ezzel kívánva nekik bőséges gyermekáldást.
Vőfély: A hagyományok szerint a vőlegény barátja, aki a vőlegényt az eskütételhez kíséri. Napjainkban ő a lakodalom fő szervezője, irányítója.